Deprecated: Function eregi() is deprecated in /data03/virt8313/domeenid/www.nordmet-invest.ee/htdocs/merelaanex.php on line 40

Merelaane

 

Ajaga tekivad meil kõigil oma lemmikkohad, kus me eelistaksime veeta suve, ilma et keegi või miski meid segaks. Paljude inimeste jaoks Eestis ja ka selle naaberriikides on taoliseks kohaks vaieldamatult Pärnu linn - Eesti suvepealinn, nagu seda ametlikult juba aastaid kutsutakse ning mitteametlikult aastakümneid.


Üldinfo

pilt

Pärnu on rohkem kui 150 aastat meelitanud inimesi paljudest riikidest oma liivarandade, parkide, mudaravila ning sanatooriumitega ühelt poolt ning traditsiooniliste suveürituste ja festivalidega nagu Pärnu Jazz, kohaliku jahtklubi poolt korraldatav regatt Watergate, kantrimuusika festival, rääkimata rohketest näitustest mitmes linnagaleriides teiset poolt.

Mis aga puutub meelelahutusse, siis Teie käsutuses on praktiliselt rannikul asuv Veekeskus ning paljud ööklubid igale maitsele, nii mere läheduses kui ka kesklinnas.

Kuid kahjuks on ka sellisel vaiksel kuurordil nagu Pärnu üks miinus: suvisel ajal kolmekordistub puhkajate arvelt elanike arv, mis annab rannas vaba kohta otsides eriti tunda. Seega tekib isegi seal soov leida vaiksem koht.

Just neile, kellele meeldib veeta suve Pärnus ning omada võimalust privaatseks ajaveetmiseks pere või sõpradega, hakkasimegi ehitama väikest aedlinna Merelaanes, Häädemeeste vallas.

Kuigi Merelaane asub umbes 20-25 minutilise autosõidu kaugusel Pärnust, ei lase Teil seda vahemaad sinna viiv maantee Via Baltica tundagi. Juhul kui Te aga peaksitegi vaiksest puhkusest tüdinema, siis seda sama maanteed mööda jõuate Te Riiga, kusjuures tunduvalt kiiremini kui Tallinnasse.

Aedlinna tuleb 16 maja - avara õuega kahekorruselised ühepere palkmajad. Majad hakkavad erinema pindala, aga mitte kvaliteedi poolest. Igasse majja tuleb saun, tuuakse kõik vajalikud telekommunikatsioonid ja paigaldatakse kvaliteetne sanitaartehnika – Teil jääb ainult oma maitse järgi mööbel osta.

Aedlinn on teistest kõrvalasulatest ja maantee mürast väikse metsaga eraldatud, mis mitte ainult ei summuta müra, vaid lubab Teil ka tõesti puhast õhku nautida.

Mis aga puudutab merd, siis see asub aedlinnast 200-250 meetri kaugusel – Teil tuleb vaid jalutada läbi männimetsa ja Te oletegi liivarannal, kus Teil ei tule otsida vaba kohta, vaid valida endale sobiv.